Trixie Köpek Eğitim Diskleri

Köpeğinizi güçle değil disk sesi ile eğitin. Eğitim diskleri yıllarca süren araştırmalar sonucunda eğitmek için kullanılan en iyi yöntem olarak ilan... detaylı bilgi

Ürün Kodu: 98076
Fuat Güley: "Arkadaşlar Ürün Küçük Ve Köpeğin Dikkatini Çeken Bir Ses Çıkarıyor. Ben Ama Tam Etkin Kullanamadım, O Yüzden Clicker I Tercih Ediyorum. Ama Ürün Kaliteli."
Hiç Müşteri Fotoğrafı Yok Fotoğraf yükleyin

Sizin için seçtiklerimiz

Bu ürün için seçenekler yok.
  Trixie Köpek Eğitim Diskleri

  Ürün Hakkında

  Köpeğinizi güçle değil disk sesi ile eğitin. Eğitim diskleri yıllarca süren araştırmalar sonucunda eğitmek için kullanılan en iyi yöntem olarak ilan edilmiştir. Eğitim  Diskleri sesi günlük karşılaştığımız gürültü seslerindem çok farklıdir. Eğitim Diskleri ile eğitim hızlı sonuç veren basit ve etkili bir eğitim yöntemidir.

  Ürün Açıklaması devamı:

  Kullanımı için Üretici Tarifi:

  Köpek ırkları ne kadar çok olsa olsun hareketlerinden %85’i, ataları olan kurta dayanmaktadır. Bu durumu birçok köpek sahipleri unutur ve köpeklerine insan duygularını atfetmek eğilimindedirler.

  Kurt gibi köpekler sürüsünde de hiyerarşi kuralları uygulanmaktadır. Sürülerinde yaşam devamı ve kurtulması için hiyerarşinin açık bir şekilde tanımlanmış olması gerekir. Bu durumda sahibinin lider rolünü köpeğine değil, kesinlikle kendisine alması gerekir.  

  Bu yüzden sizin ve köpek arasındaki hiyerarşiyi kurmak için yardımcı olacak birkaç ipucu topladık.

  1. Köpeğinizin evinizdeki tüm odalara erişimi olmamalıdır. Girmesini istemediğiniz odaları kapalı tutun ve merdivenleri de giriş kapıları ile kapatınız. Köpeğiniz yeni kurallara alışana kadar belirttiğimiz kısıtlamaları tutunuz.

  2.  Köpeğiniz, sadece hakettiği zaman ödüllendirilmelidir. Köpeğinize haksız yerde ödül alma iznini vermeyin, aksi takdirde köpeğiniz olay kontrolünü kendisine alır.

  3.  Köpeğinize mobilya üzerinde oturma iznini vermeyiniz. Köpeğinize kendi uyku yerinde oturmasıni öğretin, böylelikle sizin ve köpeginiz arasındaki hiyerarşiyi vurgulayabilrsiniz.

  4. Köpek yanınızda olduğunda kabını maması ile doldurunuz. Ona hemen yemek için izin vermeyin, köpeğiniz yemeğine ancak siz izin verdikten sonra yaklaşmalı. Böylelikle köpeğiniz aranızdaki liderin kim olduğunu iyice öğrenir.

  5.  Köpeğinizle sadece kazanabileceğiniz dövüş oyunları oynayın (ip çekme vs.) Oyun istediğiniz zaman bitmeli ve oyun bitince oyuncağı köpeğiniz erişemeyecek yerde saklanmalı.

  6. Kapılar ve kapı gibi dar geçit yolları üzerinden gidin. Köpeğinizin kapıya ilk girmesi için asla izin vermeyin, kendinizi kenara çekmeyiniz.

  7. Yanına yaklaştığınız zaman köpeğiniz ayağa kalkıp yerini değiştirmeli.

  Köpeğinize bir tasma takılmalı, böylelikle lazım olduğunda kendinizi savunmak daha kolay olacaktır.

  Köpekler için Eğitim Diskleri kullanımı:

  Eğitim Diskleri köpek günlük durumlarda karşılaştığı gürültü seslerinden farklı bir ses çıkartmaktadır. Anahtarlık, teneke kutulardan vs. farklı olarak  Eğitim Diskleri ses yapmadan kaldırılıp taşınabilir. Bu, disklerin sadece istediğiniz zaman ses çıkartması anlamına gelir.

  Köpeğinize Eğitim disklerinin farklı sesine alışması için zaman tanıtın, hem de başlangıçta belirli bir davranış sorunu üzerinde çalışmaya kalkmayın.

  Sevmediğiniz bir şey yaptığında  Eğitim Diskleri kullandığınızı anlaması zaman alır. Disk sesi köpeğinin sahibine bağlanmasına ve doğru hareket ettiğini anlamasına yardımcı olur.

  Lütfen dikkat:  Eğitim Diskleri köpeğinizin özelliğini göz önüne alaeak bireysel olarak kullanılmalıdır. Eğitim disklerinin kopek parklarında kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.  

  Eğitim Disklerini doğru kullanılması için aşağıdaki eğitim programını sunuyoruz:

  ‘Senin’ ya da ‘al’ sözcükler söylenince köpeğinizi ödüllendirin. Ödülünü yere bir şey demeden koyunuz. Köpeğiniz gözleri ile elinizi takip ederken elinizdeki Eğitim Diskleri çaldırın. Köpeğiniz  disk sesini tamamen  yok sayacaktır. İşte o zaman ödül yerine  Eğitim  Diskleri atınız. Sonra  Eğitim  Disklerini de alın ve gözleri ile ödülü arayan köpeğinizi görmezden gelin.    

  Ödülü görünce köpeğiniz yanınıza yaklaştığında ödülü hemen  Eğitim  Diskleri ile değiştiriniz ve bu hareketi birkaç defa tekrarlayınız. Ödülünü köpeğiniz yemeğine yetişene kadar kaldırınız. Bu prosedür amacı Egitim Diskler sesini duyunca köpeğinizin ödülünü görmezden gelmesidir. 

  Çünkü, siz lidersiniz ve ilk yiyecek size aittir.  Siz izin vermeden köpeğinizin yeme hakkı yoktur.Yediği zaman hep  Eğitim Diskleri  çaldırarak reaksiyon vermeniz gerekir.  Sonuçta köpeğiniz  Eğitim Disklerinn sesini duymadan yemek yiyemeyeceğini anlar.

  Eğitim Diskleri artık davranışsal sorunlarını kesmek için kullanılabilir. Bir seferde sadece bir sorun üzerinde yoğunlaşınız ve köpeğinizi sık sık övünüz.  Böylelikle eğitim sizin ve köpeğiniz için daha eğlenceli olmaya başlayacaktır.

   

  Köpeğiniz  Eğitim Diskleri ile eğitmeniz için birkaç önerilerimiz aşağıda verilmiştir:

  1. Geri çağırma

  Çağırdığınızda köpeğiniz yanınıza yaklaşsın istiyorsunuz, hatta köpeğinizin dikkati dağılmış ve dolayısıyla tamamen size konsantre olmadığı zaman. Bu durumda köpeğinizin  Eğitim  Diskleri sesine alışmasına başlayabilrsiniz.

  *  Köpeğinize istediği uzaklığa gitmesi için izin veriniz.

  * Eğitim Disklerini köpeğinize yakın atınız (böylece dikkatini kolayca cekebilirsiniz) ve yüksek ve güçlü bir sesle ‘buraya’  veya  ‘gel’ komut  ile çağırınız.

  * Genellikle köpekler, Eğitim  Disklerine ilk anda merakla bakarlar, ancak onun hemen yanınıza gelmesi gerekir. Gerekirse köpeğinizi kendinize doğru hafifçe çekebilirsiniz, ancak onu zorlamayınız.

  * Köpeğiniz size yaklaşınca onu samimi ve coşkulu bir şekilde övünüz,  ancak yüksek sesle değil.

  * Köpeğiniz yanınizda siz istediğiniz kadar kalmalı. Köpeğiniz özgürlüğünü sadece ‘git’ veya ‘koş’ komut verdiğinizde hissetmeli.

  * Tekrar ileriye yürümeye devam edin ve dikkat çekmeden  Eğitim  Diskleri alınız.

  * Her tur  arasında 10 dakika ara ile geri çağırma" prosedürünü 4-6 kez tekrarlayın.

   2. Otur

  Köpeğiniz sadece siz emir verdikten sonra oturmalı ve ancak emir verdiğinizde kalkmalı.

  * Köpeğinizi oturma pozisyona alınız.

  * ‘otur’ kelimesini açıkça söyleyin (en iyisi emrinizi parmak işareti ile gösteriniz ) ve köpeğinizden uzak durun, köpeğinize doğru sırtınızı çevirin, ama onu gözlemeye devam ediniz.

  * Köpeğiniz kalkmaya başlayınca bir şey sey söylemeden  Eğitim Disklerini yere atınız.  

  *  Köpeğinizi başlangıç pozisyona geri alınız ve bu hareketi birkaç defa tekrarlayınız.

  * Bundan sonra biraz dinleniniz, ancak köpeğiniz yerinden  kalkmadan oturmalı. Ardından ona yaklaşınız, övün ve ‘git’ veya ‘koş’ emri veriniz. Köpeğiniz yerinde istediğiniz sürece oturmalı.


  3. Yat, yerde yada aşağı

  Komut verdiğinizde köpeğinizin yatıp siz  ‘kalk’ komutu vermeden kalkmamasını istiyorsunuz.

  * Öncelikle köpeğinize 2. (otur) pozisyonunu öğretmeniz gerekiyor, bundan sonra ‘yat’ pozisyona geçebilrsiniz. Bu sefer 2. poziyonunu öğretince yaptığınız hareketleri tekrarlayın, ancak şimdi ‘yat’ veya ‘aşağı’ komutları veriniz.


  4. Yanıma

  Köpeğinizin sol bacağınıza yakın yürümesini istiyorsunuz, ancak köpeğiniz bunu gönüllü yapmalı, çünkü orda kendisini güvenli hissetmeli.

  * Köpeğiniz sol ayağınızin yanında oturuyor mu? Başlangıçta yürümeye kalkın, yanınıza diskleri alınız  ve köpeğinize ‘Yanıma’komutunu açık bir şekilde veriniz.

  * ‘Yanıma’ komutunu verince köpeğiniz yürümeye başlar, ancak yanınizdaki Eğitim Disklerini sizle  köpek araasında düşürünüz.

  * Şimdi köpeğiniz tekrar sol bacağınıza yakın oturtun ve herşey baştan başlayınız.

  * Köpeğiniz  Eğitim Disk sesini yanınızda yürüdüğü sürece çıkartılmadığını anlayınca kadar prosedürü tekrarlayınız.

  * Her komut vermeden önce köpeğinize stres atmasında yardımcı olunuz.

  20811027TR

  Bu ürünle ilgili yorumlar (10)

  uygun
  Şımarıp dikkati dağıldığında sesi Dikkatini çekiyo. :)
  Lucky
  02.26.2018  
  Güzel bir ürün
  Hediye olarak geldi.Köpeğim olmadığı için arkadaşıma verdim ve çok memnun kaldı
  Mercan
  08.18.2017  
  iyi
  hediye olarak geldi tatlı ve işlevsel bi ürün
  balım
  06.20.2017  
  hediye olarak geldi
  hediye olarak geldi ve faydasını gördük
  Pamuş
  03.01.2017  
  Dikkat çekici
  Hediye olarak aldığım ürün, köpeğimin dikkatini çekiyor ve komutlarımı dinlemesini sağlıyor.
  Mocha
  01.10.2017  
  İyi
  Hediye olarak seçtim işe yarıyor
  Elgizli
  08.21.2016  
  BİLENE
  BU KULLANMYI YADA AZ EGİTİM BİLGİSİ OLMALI BENCE... YOKSA SÜPER
  ks
  08.21.2016  
  minik oyuncu
  Köpeğimiz bu ürün sayesinde at - getir komutları öğrettik..Süper bir ürün şiddetle tavsiye ederim..
  oyun
  11.17.2015  
  Yeni başladık kullanmaya
  Ürünün fiyatı da kendi de küçük ancak etkisi çok büyük. Biz çok memnun kaldık ürün sayesinde itaatinde büyük yol kat ettik, öneririm.
  Axa
  07.24.2015  
  Ben kullanamadım
  arkadaşlar ürün küçük ve köpeğin dikkatini çeken bir ses çıkarıyor. Ben ama tam etkin kullanamadım, o yüzden Clicker ı tercih ediyorum. Ama ürün kaliteli.
  Alman Kurdu - Feda
  06.26.2015  

  Kendi Yorumunuzu Yazın

  Sadece bu ürünü satın aldıysanız yorum yazabilirsiniz. Üyelik hesabınınıza giriş yapın veya üye olun

  E-Posta Adresiniz: