zooplus’ın geniş ve seçkin mama portföyünü keşfetmeye hazır mısınız? Köpeğinizin yaşına, ırkına ve ihtiyaçlarına uygun mamayı cazip fiyatlarla bulmak için doğru yerdesiniz. Alternatif olarak, yaş köpek mamalarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

⭐⭐⭐
Köpek Maması

 

Dostunuza en uygun mamayı seçmek

 

zooplus sizlere Royal CaninAcana, N&D, OrijenPro PlanHill's gibi çok kaliteli birçok çeşit kuru köpek mamaları ve konserve köpek mamaları sunuyor.

 

Bu tür markaların gerekli araştırmaları tamamlanmış olup, bu markalar köpeğinizin ihtiyaç duyduğu besin değerleri açısından önemli bir ürün yelpazesine sahiplerdir. Markaların birçoğu, yaş, cinsiyet ve türlerine göre ayrılmış olan özel içerikli köpek mamalarıdır.

 

Köpeğiniz için ideal mama türünü bulmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları

 

Köpeğinizin Yaşını ve Boyutunu Dikkate Alın

Doğru mama kullanımı köpeğinizin yaşına göre değişiklik gösterir. Örneğin, yavru köpeklerin çabucak büyüyebilmeleri için ilk 5 ayda doğru miktarda kalori almaları gerekmektedir. Büyüme çağında köpekler kalsiyum, protein ve diğer gerekli besin değerlerini yeteri kadarda almalıdırlar. Öte yandan, yetişkin köpekler ise yüksek miktarda lif içeren ürünler almalıdırlar fakat yüksek miktarda kalori de köpeğinizin kilo almasına yol açar. Yetişkin köpeklerin ihtiyaçları gün içinde tükettikleri enerji ve ne kadar hareketli olduklarıyla orantılı olarak değişkenlik gösterir. Köpeğinizin boyutu da belirleyici faktördür, örneğin büyük ve küçük köpeklerin psikolojik ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Küçük köpekler, büyük köpeklerden daha çok enerji harcadıkları için buna orantılı bir mama kullanılması gerekmektedir. Mamaların tane büyüklükleri de küçük ve büyük köpeklerde farklılık gösterir. Royal Canin gibi bazı markalar köpeklerin boyutuna ve cinsine göre farklılık gösteren mamalar üretmektedirler.

 

Kuru Köpek Maması mı? Konserve Köpek Maması mı?

Kuru köpek mamasının avantajlarından biri köpeklerinizin mama yerken dişlerini güçlendirmesidir. Gün içinde çok fazla evde olmuyorsanız, köpeğiniz bir oturuşta tüm mamasını bitirmiyorsa, mamanın bozulmaması açısından kuru mama kullanımı, konserve mamaya göre daha avantajlı olacaktır. Fazla su tüketimi ise sadece kuru mama yiyen köpeklerde sağlanmalıdır. Köpeğinizin kuru kuru hep aynı mamayı yemesini istemiyorsanız ıslak köpek maması ile kuru köpek mamasını da karıştırabilirsiniz.

 

Tam Mama mı, Tamamlayıcı Mama mı?

Tam mamalar evcil hayvanınızın ihtiyacı olan tüm besin değerlerini içermektedir. Yani dostunuz başka herhangi bir takviye mama olmadan da yeterince beslenmiş olur. Bu durum köpeğinizin kendine uygun kalori miktarını kolaylıkla elde etmesini sağlar. Öte yandan sadece tamamlayıcı mamalarla beslenen köpekler besin değeri açısından yetersiz besleneceklerinden, sağlıkları için başka bir mama çeşidiyle daha takviye yapılmalıdır.

 

Özel İhtiyaçlar

Köpeğinizin sağlık gereksinimlerini göz önünde bulundurun. Köpeğiniz mide, cilt ya da eklem problemleri yaşıyor mu? Bir şeye alerjisi var mı? Bu tip belirtilere iyi gelecek özel köpek mamalarına sahip olabilirsiniz.