Kong Catnipli Tüylü Fare Kedi Oyuncağı

Catnipli, tüylü, fare şeklinde kedi oyuncağıTüm yaşlardaki kediler için içi catnip otu doldurulabilen, tüylü fare oyuncaktır. Kutuda ekstra catniple beraber satılmaktadır. İçindeki catnip sayesinde vazgeçilmez bir koku yayarak kedileri oyuna davet eden bir oyuncaktır. Farenin şekli sayesinde yavru kedinizin ağzıyla taşıması için uygundur ve peluş yapısı tırmalaması için idealdir. ...detaylı bilgi

9 cm

%25 19,90 TL
14,90 TL

Kong Mantar Toplu Kedi Oyuncağı

Hafif mantar topu sayesinde kolayca hareket eden, catnipli kedi oyuncağıKONG Mantar Toplu Kedi Oyuncağı, kedinizin doğal avlanma ve av yakalama içgüdülerini teşvik eder ve geliştirir. Mantar top kedinizin patileriyle vurarak dolaştırabileceği kadar hafif olduğundan sağlıklı bir egzersiz sağlar. Eklenmiş tüyler ve birinci sınıf catnip, kedinizin oyuna ilgisini devam ettirecektir. ...detaylı bilgi

14 cm

%28 24,90 TL
17,90 TL

Kong Kickeroo Kitten Yavru Kedi Oyuncağı

Oyun zamanı catnipli müthiş bir av, uyku zamanı mükemmel bir sarılma yastığıKONG Kickeroo Kitten, gerçek bir moda belirleyici! Yavru veya küçük kediniz, avlanmayı seviyor mu? O halde, bu şık KONG Kickeroo Kitten Yavru Kedi Oyuncağı tam aradığınız şey. Pelüş kuyruğu, Kickeroo'yu mükemmel bir ava benzetir ve catnip sayesinde kedinizin ilgisi daha da artar. Takip etme ve avlama oyunları, kedinizin içgüdülerini cezbederek onu formda tutacaktır. Oyun sonrası uykulu dakikalarda, KONG Kickeroo Kitten mükemmel bir sarılma yastığı olacaktır! ...detaylı bilgi

13 x 5 x 3 cm

%43 34,90 TL
19,90 TL

Kong Bat-A-Bout Çiçek Kedi Oyuncağı

Kestirilemez hareketleriyle kedinizin ilgisini çekecek, hışırtılı folyolu kedi oyuncağıKong Bat-A-Bout Çiçek kedi oyuncağı, kedinizin doğal avlanma dürtüsüne hitap etmek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu yüksek kaliteli, sevimli çiçek tasarımlı hacıyatmaz kedi oyuncağı, kediniz patisiyle her vurduğunda sallanır ve etrafında döner. Ağırlıklı tabanı sayesinde oyuncak asla devrilmez, her zaman yeniden kendiliğinden ayağa kalkar. ...detaylı bilgi

13,5 cm

%22 44,90 TL
34,90 TL

Kong Elma Şeklinde Kediotlu Tırmalama Oyuncağı

Yorum Yok

9 cm

%35 84,90 TL
54,90 TL

5 Ürün

Kedi bulunan evler kedi oyuncaklarına da ihtiyaç duyar! Toplar, kedinizin hayatına farklılık katar, fit kalmasını sağlar ve duyu organlarını keskinleştirir. Siz yanında olsanız da olmasanız da doğru kedi oyuncağı ile kediniz hiç bir zaman can sıkıntısı yaşamaz. Rengarenk oyuncaklar arasından seçim yapmanın keyfini yaşayın!

Kedi Oyuncakları


Kediniz için eğlenceli ve oyun dolu zamanlar


Kediciklerinizin oyuncağının olması ne gibi faydalar sağlar?


Egzersiz: Ev kedileri uzun vakitlerini kapalı ortamlarda geçirirler, bu yüzden yapabildikleri kadar egzersiz yapmaları gerekir. Hareketsiz kedilerde kilo problemi ve buna bağlı hastalıklara çok sık rastlanır. Kediler için düzenli egzersiz yapmak ve oyuncaklarla oynamak sağlıkları açısından oldukça iyidir.

Endişe Yönetimi: İnsanlar gibi, kediler de sıkılabilir, endişelenebilir ya da üzülebilir. Egzersiz yapmak ve oyun oynamak kedilerde de insanlarda da depresyonu ya da can sıkıntısını azaltmak için en çözümdür. Ayrıca çoğunlukla kedilerin oyun zamanlarında saldırganlıklarının azaldığı, davranışsal olarak da pozitif yönde etkilendikleri görülmüştür.

Beyin Egzersizi: Oyuncaklarla oynamak kedilerin zekalarını ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Kediler doğuştan avcılardır ve yakalamayı severler.

İlişki: Kedinizle birlikte oyun oynadığınız zaman aranızdaki ilişki daha güçlü olacaktır. Kediler cana yakın yaratıklardır ve oyun oynamak onlarla bağ kurma anlamında harika bir fırsattır. Kedinizle oyun oynamak hem sizi stresten ve sıkıntıdan uzaklaştıracak, hem de kedinizi mutlu edecektir.

Rahatlama: Hareket eden kediler, hareket etmeyenlere nazaran daha iyi dinlenirler. Yeterince hareketli olmak kedinizin uyku düzenini ve yemek alışkanlıklarını düzene sokacaktır.

 

Kedinizin hangi oyuncağı beğeneceğinden emin değil misiniz?


Aşağıdaki ipuçları oyuncak seçmeden önce size yardımcı olabilir:

1. Boyutu: Herhangi bir oyuncak alırken kediniz için uygun olan boy olup olmadığına emin olun.

2. Materyali ve Dayanıklılığı: Dayanıklı materyaller daha iyidir. Kalitesini kontrol edin ve çabuk parçalanmayacak olanı satın alın.

3. Güvenliği: Kediniz her şeyi ağzına mı atıyor? Kolay çiğnenmeyecek olanları tercih edin ya da küçük ve kolayca yok olabilecek oyuncakları almaktan kaçının. Ayrıca, riskli materyallerden üretilmiş oyuncakları seçmekten de kaçının.

4. Yıkanabilir Olması: Oyuncağınız çamaşır makinesinde yıkanabilir mi? Yıkanabilir olması hijyenik nedenlerden dolayı oldukça önemli.

5. Merak Uyandırıcı Etki: Kedi duyularını harekete geçiren doğal yağlar vardır. Örneğin; kedi nanesi kedi eğitmek için kullanılır. Bu bitki kedinizin algısına etki ederek dikkatini çekecektir. Kediotu kedinizin koku alma duyularını etkileyecek bir başka bitkidir. Her iki bitki de kedinizin stres atmasını sağlayacak, oyuncaklara ya da tırmalama tahtalarına dokundukça kedinizin ilgisini çekecek ve hareket etmesine neden olacaktır.

 

Kedi Oyuncağı Çeşitleri


Kedi oyuncağı almayı düşünüyorsunuz ama hangisini alacağınıza emin değil misiniz? zooplus’tan alabileceğiniz oyuncaklara bir göz atın deriz:

İnteraktif Oyuncaklar: Kedinizin içgüdüsel olarak merak ettiği labirentler ve oyunlar.

Takip (Lazer) Oyunları: Kediler bir şeyleri takip etmeye bayılırlar.

Tüneller: Kediniz saklanmayı ya da kendini bir yerlere sokmayı seviyor mu? Öyleyse bu tünellerde saatlerini geçirmeye bayılacaktır.

Oyuncak Fareler: Kedinizin eğlenmesi için farklı malzemelerden üretilmiş küçük ve sevimli fareler.

Kedi Otlu Oyuncaklar: Kedi otlu oyuncaklarla kediniz büyülensin.

 

Köpek sahipleri için de köpek oyuncaklarını öneririz.