Cat's Best Ökoplus Kedi Kumu

Cat's Best Öko Plus, doğal bitkisel liflerin sıvıları çok daha etkili hapsetmesi nedeniyle, geleneksel topaklanan kendi kumlarından çok daha çabuk... detaylı bilgi

Ürün Kodu: 97303
Nihal Binici: "Hijyenik Ve Hafif Bir Kum Fakat Tek Kötü Tarafı Fazla Dağılıyor Olması Ama Yine De Güzel Bir Kum Tavsiye Ederim"

Sizin için seçtiklerimiz

10 lt (4,3 kg)

%28 139,00 TL
99,90 TL

  Cat's Best Ökoplus Kedi Kumu

  Ürün Hakkında

  Cat's Best Öko Plus, doğal bitkisel liflerin sıvıları çok daha etkili hapsetmesi nedeniyle, geleneksel topaklanan kendi kumlarından çok daha çabuk topaklanır. Bu sayede, daha tutumlu bir şekilde kullanılabilir ve diğer kedi kumu türlerinin çoğundan daha ekonomiktir. Cat's Best Öko Plus biyolojik olarak çözünebilen tek kedi kumudur.  Dolayısıyla, tuvalet kabınından günlük olarak arındırdığınız kirli topakları kolaylıkla, tuvalete atıp sifonu çekilebilirsiniz.
  Cat's Best Öko Plus'ın, kokuları hapsetme ve temiz kokma özelliği sayesinde kum kutusunda daha uzun kalması sebebiyle, kum kutusunun temizlenmesi ve yeniden doldurulması işlemlerini minimuma indirilmiştir.
  Kokuları fevkalade iyi hapseder.
  Hoş, doğal bir kokusu vardır ve yapay katkı maddeleri bulunmaz.
  Gübrelenebilir ve %100 biyolojik olarak çözünür.
  %100 saf bitkisel lifler:
  Cat's Best Öko Plus, işlem görmemiş yerel köknar ve çam kerestesinden elde edilen en iyi bitkisel liflerden yapılan ahşap bazlı bir kedi kumudur. Bu kereste, halihazırda mevcut olup, ağaçlardan düşerek, sağlıklı ve doğal ormanlar oluşturulmasına yardımcı olur.
  Geleneksel topaklanan kumdan 3 kata kadar daha verimlidir.
  Esas hacme kıyasla, %700'e kadar nem emilimi.
  Sifonu çekerek tuvaletten atılabilir.
  Cat's Best Öko Plus, tıpkı tuvalet kağıdı gibi suda çözülebilen doğal bitkisel liflerden yapılmaktadır.  Boru tıkanıklıklarına sebep olmaz, kanalizasyon arıtma işlemini olumsuz etkilemez.  Bol miktarda suyla temizleyin.
  Kedinizin patilerine karşı hassastır
  Kalitesi test edilmiştir:
  Bağımsız ürün test komisyonu Stiftung Warentest, Nisan 1998'de, Cat's Best Öko Plus'ın, en iyi kalite ve olağanüstü bir fiyat/performans oranına sahip olduğunu tespit etmiştir.  Değerlendirilmiş olan 19 adet topaklanan kedi kumu arasında, Cat's Best Öko Plus, testi geçenler arasında ekolojik olan tek kum olmuştur. 
   
  Tamamen doğal, organik liflerden üretilmiş olan ve koku emici özelliği sayesinde, kötü kokuları hızlıca absorbe eden, köknar ve ladin ağaçlarından elde edilen kedi kumudur.
  Son derece hijyenik bir ortam sağlamaktadır.
  Yüksek emiş gücüne sahiptir.
  Topaklaşarak kolay temizlik sağlar.
  Yumuşak tanecikleri sayesinde kedilerin paticiklerine yapışmamakta ve patilerini rahatsız etmemektedir.
  Kullanımdan sonra rahatlıkla klozete boşaltılabilmektedir.
  Doğal bir ürün olduğundan hiçbir şekilde çevresel kirliliğe neden olmamaktadır.
   
  Ürünün Kullanım Şekli :
  İlk kullanımda,tuvalet kabını eski kumundan komple temizleyerek arındırınız.
  Tuvalet kaplarının temizlenmesi esnasında deterjan kullanmayınız.
  Tuvalet kabının tabanından 5 cm yükseklikte olacak şekilde kumla kaplayınız.
  Günlük olarak kirlenmiş kısımları atarak,eksilen kısım kadar kum ilave ediniz.

  Kedi kumu deodorantlarıyla, kumda oluşan kötü kokuları giderip, kumun ömrünü uzatabileceğinizi biliyor muydunuz? Göz atmak için buraya tıklayınız.

   
  5 lt: 30623001TR - 20342
  10 lt: 30623002TR - 10794
  20 lt: 30611011TR - 32198

  Bu ürünle ilgili yorumlar (35)

  Cok iyi
  Kedimde astim oldugu icin kokusuz,tozsuz,dogal bir kum arayisindayken tanistim okoplus ile. Bentonit kum gibi cok iyi topaklaniyor ve uzun sure dayaniyor. Klozete/Tuvalete atilabilmesi ise cok kolaylik sagliyor temizlik acisindan. Ama dolar artisindan sonra fiyatina fazlaca zam geldigi icin kullanmayi birakmak zorunda kaldim. Umarim eskiye doner fiyatlari en kisa zamanda.
  zuhal
  02.13.2019  
  Tofi diyor ki,
  Kullandığım ve en memnun kaldığım kum bentonit kumlar dokunuyor sürekli hapşırma yapıyordu burnu tıkalıydı cats best sayesinde bundan kurtulduk tavsiye ediyorum çok memnun kalıcaksınız.
  Kübra
  11.03.2018  
  Hafif ve Hijyenik
  hijyenik ve hafif bir kum fakat tek kötü tarafı fazla dağılıyor olması ama yine de güzel bir kum tavsiye ederim
  Nihal Binici
  11.01.2018  
  Sağlıklı
  Sıfır toz olması bizim için paha biçilemez. Sık sık temizlendiği takdirde uzun süre dayanıyor ve hiç koku yapmıyor. Kedilerim de memnun; çok sağlıklı bir ürün. Biraz eve dağılıyor fakat kum kutusunun her bir tarafına kalıteli paspaslar sererek bu sorunu büyük oranda çözdük. Talaş parçaları eve biraz yayılmaya başladığında zaten ev süpürme günümüz gelmiş oluyor. Kaliteli mamayla beslendikleri için neredeyse hiç tüy dökmeyen iki yetişkin kedimiz var. Bu yüzden evi haftada iki kere süpürerek idare edebiliyoruz. Yani talaşın eve yayılma problemi bizim için fazla sorun yaratmadı.
  Melis
  10.26.2018  
  En sağlıklısı
  Silika ve bentonit gibi malzemeleri benim gibi kullanmak istemeyenler için en ideal seçenek. Gayet güzel topaklanıyor ve en nihayetinde çam rendesi. Topakları klozete atmanızda bir sakınca yok. Hatta bahçeli eviniz varsa, kumu yenilediğinizde eskisini toprağa gubre olarak bile kullanabilirsiniz. Yıllardir yalnizca bu kumu kullanıyorum.
  Betül
  10.19.2018  
  Klozete alıştıranlar için en iyi kum bence bu.
  Bizim iki yavru kedimiz var, onları klozeti kullanmaya alıştırıyoruz. Bizimkiler kumu tuvalete atıyorlar, üstüne sifonu çekiyoruz. Çok kolay eriyor ve gidiyor. Şimdiye kadar kullandığımız hiçbir kum bunun kadar sağlıklı ve çevre dostu değildi.
  Fatma Şafak Pınarbaşı
  10.03.2018  
  Maalesef çok memnun kalmadık
  Ever clean'e alternatif arayışımızda sipariş ettiğimiz kumlardan bir tanesiydi ve doğal ahşap bazlı olduğu için seçmiştik. Kum çok ince taneli olmayan talaş parçalarından oluşuyor ve dolayısıyla tozutma sıfır, bu konuda Ever clean' den çok daha başarılı zira 99% tozsuz dese de gene de Ever clean tozutma yapıyor maalesef. Biz çok fazla dağılma da yaşamadık fakat kumun rengi ve yapısından dolayı temizlemek zor oluyor. Çünkü ıslak kum çok iyi topaklanmadığı gibi rengi de çok koyulaşmıyor ve temiz kumu pisten ayırt etmek biraz zorlaşıyor. Ayrıca ıslandıkça bazı yorumlarda da belirtildiği gibi kumda bir ıslak talaş kokusu oluyor ve maalesef kokuyu da çok iyi hapsetmiyor.
  Genel olarak, marketteki en doğal ve sağlıklı olanın talaş kum olduğunu düşünüyorum, bu sebepten diğer talaş kumları da en azından bir kere denemeyi düşünüyoruz.
  Elif K
  08.30.2018  
  1 Numara
  İki kızım içinde bu ürünü kullanıyoruz. Onların sağlığı için en doğru tercih.
  HİLAL
  08.03.2018  
  beğenmedim
  Hiç beğenmedim. Evet doğallık açısından iyi olabilir ama koku hapsetme ve topaklanma sıfır.
  Ezgi Cetin
  07.26.2018  
  Beğenmedik
  20 Lt aldık 1 ay ancak gitti ! Sürekli ıslak talaş kokusu oluyor evde. 1 hafta içinde idrar kokusu ağırlaşıyor. topaklar dağıldığı için sürekli idrarlı parçalar içinde kalıyor. Hijyen adına hiç bir şey yok. Tek avantajı hafif olması.
  EE
  07.24.2018  
  Beklentilerimi karşılamadı...
  Okuduğum yorumlar, izlediğim videolar neticesinde, pahalı fiyatına rağmen kedim için değer deyip bu ürünü aldım ama maalesef memnun kalmadım. Öncellikle topaklanması iyi değil. Topaklanan kısmı alırken temiz kumları elemeye çalışırken topaklanan kısım da dağılabiliyor. Kokusundan da memnun değilim, afedersiniz böyle çişle karışınca kusmuk gibi bir koku oluşuyor. Kedim tuvaletinden zor çıkar oldu, kokuyu kapatacağım diye içinde kaza kaza dönüp duruyor. Çıktığında da her yere dağıtıyor. Bentonit kumun dağılmasından fenalık gelmişti. Bu daha da beter. Koltukların tepesinden bile kum temizler oldum.

  Beğendiğim kısımlarına gelecek olursam hafif ve doğal olması. Gün içinde benim gibi tuvaletin yerini değiştirmeniz gerekiyorsa taşınması açısından hafif olması avantaj. Başka da maalesef avantajlı bir yanını göremedim. Sanırım bentonit kumlara geri dönmemiz gerekecek. :(
  Koray
  06.12.2018  
  caniko
  çok değişik kumlar denedim.eniyisi bu diye düşünüyorum.sadece güzel bir ağaç kokusu alıyorsunuz temizliği kolay.teşekkürler zooplus.
  bilge besen
  05.22.2018  
  Hayal Kırıklığı
  Maalesef hiç beğenmedim. Kokuyu hapsetmiyor, ağaç kokusuyla çiş kokusu karışınca daha kötü bir koku çıkıyor ortaya. Ağaç kabukları büyük olduğu için topaklanma tam olmuyor, topaktan kopup kumun içine düşüyorlar. Etrafa dağılmaması güzel onun dışında memnun kalmadık.
  Güneş
  05.19.2018  
  Başarılı
  Doğal, kokusuz ve tozsuz.. topaklanması iyi.. kokuyu hapsediyor.. hem dostumuz hem de bizim için son derece sağlıklı..
  Ayşeg Onuk
  05.17.2018  
  Çok sevdik
  Daha önce çeşitli markaların ince ve kalın bentonitlerini ve silika kum kullandığımız halde aradığımızı bulamadık. Ökoplus denedik ve çok memnun kaldık. Oğlum çok sevdi alışmakta hiç zorluk çekmedi. İyi topaklanıyor. Şu ana kadar kullandığım materyaller içinde eve en az dağılanı. Uzun süre kullanıldığından çok ekonomik. Ve çok sağlıklı daha ne olsun. Teşekkürler
  SİMBA
  04.30.2018  
  Memnuniyet
  Scottish Fold Kedimin sağlık problemlerinden dolayı tercih ettim ve çok memnun kaldım daha önce bentonit ince taneli kum kullanıyordum bir çok sağlık problemi yaşadım Kedim artık hiç hapşırmıyor ve göz akıntısı durdu 10lt lik paketi 3 e bölüp kullandım 2 ay dayandı gayet makul görünüyor. Ürün deneme videomu izlemek isterseniz aşagıdaki linke tık tık :)
  https://youtu.be/mPgWd95BsB0
  Büşra Gündoğdu
  04.25.2018  
  Pahalı bir hayal kırıklığı
  Kedimin sağlığını düşünerek bu ürünü tercih ettim. Bihayli yüksek fiyatı beklentimi artırmıştı. Ama tam bir hayal kırıklığı. Öncelikle tam bir topaklaşma olmuyor. Islanan kısım birbirine yapışıyor sanki. Eğer siz temizlemeden kediniz kumu tekrar kullanırsa eşelenirken önceki kirlenen kısım kolayca tamamen dağılıyor ve onu ayıklamak kesinlikle mümkün değil. Bu yüzden de kaptaki kumu sık sık yenileme ihtiyacı duydum. Ayrıca patilere yapışıyor, ve eve de dağılıyor. Dağılmama gibi bişey söz konusu değil. Normal ağaç talaşından çok farklı gelmedi bana, fiyatı biraz daha makul olsa en azından doğal ürün diye tercih edilebilir.
  Bademin annesi
  04.18.2018  
  Kaliteli fakat yanlış paketleme
  Ürün gayet kullanışlı fakat gerek paketleme gerekse kargo şartlarından ötürü ufalanmış olarak geliyor ve işlevini yitiriyor. ilk olarak 15 litrelik sert karton saklama kabıyla birlikte satılan varyetesini almıştım ve inanıılmaz memnun kaldık. ama sonradan aldıgımız standart paketler ya kargoda ya depolamada ezildigi ufalandıgı icin -ki kaçarı yok yurtdısından temin edilen bi üründe bunun- hem işlevini yerine getirmez hem de eve bi hayli yayılır oldu. baya bi toz cıkıyor ürünün orjinalini korumalı kutuda deneyimlemis oldugum icin biliyorum çok kaliteli, fakat bahsettigim sartlar ürünü vasat bir ürün haline getiriyor. zooplus a konuyla alakalı telefonla ulaşamayınca yorum yazayım dedim hem alacak olanların bir fikri olur hem de üretici firmaya durum iletilir belki. kendim de üreticiyle konuyla alakalı iletişim kurmaya çalışacağım. ama kesinlikle kaliteli ürün kaliteli hizmet
  çağatay ateş
  04.12.2018  
  Doğal ve temızlenmesi kolay
  Bu kumun seçmemin nedeni %100 biyolojik olarak çözülmesi böylece çevreye zarar vermemiş oluyoruz artı kullanılmış kumu tualete atabilmem. Kedim kumu sevdi ve sorunsuz tualetini yapıyor. Tualetimiz kapalı ve kokuyu hiç duymuyoruz. 2 haftadır aynı kum kullanılıyor, azar azar ekliyorum, herhalde 1 ay geçince tamamen atıp, tualetini yıkayıp, yeni kumu koyacağız. Tahminim 10 litrelik paket 2-3 aya yetecek.
  Beyazıt
  03.30.2018  
  Öko plus
  1 haftadir kullaniyorum topaklasma tarzi diger kumlardan biraz farkli dagilabiliuor ama kirli kumda renk dehisiklihi oldugu icin dagilan parcalari kolayca alabiliuorsunuz zaten cok dagilmiyor, koku kesinlikle yok temizlerken dogal bir ağac kokusu aliyorsunuz, tozuma sifir, kedinizin ayagina yapisma yok ayrica uzun sure kullanilabilecek gibi duruyor
  ömer
  03.22.2018  
  çok iyi
  uzun süredir kullandığım bir marka.organik olması , tozsuz olması,hijyen şartlarını taşıması ürünü seçme nedenim.biraz pahalı lakin kullanım süresi uzun.ayrıca kedilerimin sağlığı paha biçilemez.
  berrin
  03.16.2018  
  HARİKA BİR ÜRÜN
  Guinea piglerim için aldım. Daha önce pisipisi marka kedi kumu ile arasında kesinlikle çok büyük fark var. Öncelikle topaklaşma kabiliyeti daha iyi sıvıyı harika emiyor. Koku hiç yok her sabah ve akşam kumdaki topaklaşanları alıyorum ve kokudan buna rağmen rahatsızdım. Kendine has kumun kokusu var ancak idrar kokusu hiç yok bu çok önemli. Öncekinde aşırı toz beni bile rahatsız ediyordu. Eminim pigilerim de çok rahatsızdı. Bunda hiç yok diyebilirim. Pigiler için durum böyle eminim kediler içinde aynıdır. Biraz pahalı ama buna değer bence düşünmeden alın derim.
  EBKOC
  03.15.2018  
  Doğal ve sağlıklı
  Kedimiz için uzun bir süredir bu kumdan kullanıyoruz. Sağlık problemleriyle karşılaşmamak için ideal, memnunuz.
  Bouvier
  01.29.2018  
  Sağlıklı, temizlemesi kolay
  Eve çok dağılması dışında eksi bir yönü yok, hem doğal malzemeden hem de kedimiz diğer kumlardaki gibi kum kabını eşeleyince tozdan hapşırmıyor. Temizlerken topakların tuvalete atılabilmesi ise çok pratiklik sağlıyor.
  Fink
  01.12.2018  
  kullanışlı ama mükemmel değil
  Himalayan cinsi Pablo'mda ağırlıklı olarak ever clean less trail alıp kullanıyordum. Ama ever clean eski kalitesini bozdu ve bir de cat's best ökoplus alıp denemek istedim. topaklanması kötü, kokuyu hapsetmesi iyi. Yalnız kediniz benim oğlum gibi uzun tüylü ise patiler ile tuvalet kabının dışına taşınıyor ve gezindiği yerlere dağılıyor. Açıkcası uzun tüylü cins kedi sahiplerine önermiyorum.
  tüylüdon
  11.22.2017  
  Tek kötü yanı pahalı olması
  Yaklaşık 1 ay önce kedi sahiplendim. Kumları araştırdım, bentonit maddesinin üzerinde slika parçacıklarının bulunabileceğini okudum(hammadde olarak bentonit çıkarılırken olabilirmiş yani kedi kumu hazırlanırken belki de bunlar yok ediliyordur bilgim yok), silika kuma zaten hiç yanaşmadım, diatomit desen topaklanmıyor tozlu vs. en sonunda bu kumda karar kıldım. tuvalete atılabilmesi, doğal oluşu, az tozutması, çok dayanması filan güzel. biraz pahalı ama değer diye düşünüyorum
  bozkır
  10.25.2017  
  sağlıklı
  Silica kum kullanırken sürekli öksüren jojo artık rahat benim de içim rahat
  jojo
  10.16.2017  
  kesinlikle çok sağlıklı
  ürün yüzde yüz doğal ve aşırı kullanışlı. kesinlikle tavsiyeederim.
  arvi
  10.01.2017  
  Süperr
  Bircok kum kullandım en iyisi kesinlikle bu suda cozunmesi ayri harika❤❤❤
  Rukiye
  09.11.2017  
  Sıfır toz minimum koku
  Kedilerimin ve benim sağlığım icin tozsuz bir kum ararken catsbeste rastladık. Tek kelime ile harika. Toz yok bir gün hic temizlenmese de koku yok. Ve uzun sure dayanıyor.
  aylin
  07.27.2017  
  vasat
  Tigerino Canada Kedi Kumu kullanıyorduk ve son derece memnunduk fakat zoo plus da stokta kalmadığı için bu kumu denemek istedik.Öncelikle kokuyu kesinlikle hapsetmiyor. tuvaleti temizlerken ben bile tozdan rahatsız oluyorum , ayrıca kumdan daha çok etrafı pislettiğinide söyleyebilirim. tek olumlu tarafı topaklaşması iyi
  moka_the_british
  05.23.2017  
  çok iyi
  Daha önce denediğimiz kumlar (ever clean ve tigerino) her defasında kedimizin patilerinin arasına sıkışıyordu ve nadiren de olsa tüylerine yapışabiliyordu. Cat's Best ökoplus'ı 2 aydır kullanıyoruz ve bahsettiğim sorunları yaşamadık. Kokuyu emme özelliği iyi. Sıvı çok iyi topaklaşıyor ve temizlemek çok kolay. Biz sevdik, bu ürünle devam edeceğiz. Ayrıca kum temizliği için aynı markanın kum küreğini öneririm.
  calico
  04.12.2017  
  sağlıklı
  birkaç kum daha denedim, ama en iyisi şimdilik bu.
  bir de, normalde zooplus'ın paketlemesi iyidir ama bu defa paketin ağzı açık geldi, bir kısmı da kutuya dökülmüştü. ona dikkat edilebilir, acil lazım olduğu için iade edemedim.
  mia
  10.19.2016  
  Canlarımıza
  Canlarımız için en iyisi bu
  Pisi
  08.11.2016  
  sağlıklı, güvenilir
  Yavru kedi için, araştırdığım kadarıyla en sağlıklı seçenek olduğu için kullanmaya başladım. Kolayca uyum sağladı. Fiyatı biraz yüksek olabilir ama piyasadaki en güven veren kedi kumlarından biri. Topaklanması çok iyi.
  madelein
  07.13.2016  

  Kendi Yorumunuzu Yazın

  Sadece bu ürünü satın aldıysanız yorum yazabilirsiniz. Üyelik hesabınınıza giriş yapın veya üye olun