Kedi Oyuncakları

Kedi bulunan evler kedi oyuncaklarına da ihtiyaç duyar! Toplar, kedinizin hayatına farklılık katar, fit kalmasını sağlar ve duyu organlarını keskinleştirir. Siz yanında olsanız da olmasanız da doğru kedi oyuncağı ile kediniz hiç bir zaman can sıkıntısı yaşamaz. Rengarenk oyuncaklar arasından seçim yapmanın keyfini yaşayın!

 • 12
 • 24
 • 64
  1. Catit Senses Oyun Çemberi

   Genişletilebilir ve farklı şekillerde kullanılabilir oyuncak

   Kedinizin becerisini egzersiz ile geliştirebileceği ve doğal avcılık içgüdülerini vurgulayan mükemmel bir seçimdir. Yaklaşık 110 cm uzunluğundadır. Catit Senses Oyun... Daha Fazla Bilgi

   110 cm

   fiyatı 99,90 TL

   şimdi 79,90 TL

   2 adet ışıklı top

   fiyatı 59,90 TL

   şimdi 34,90 TL

  2. Catit Senses Super Roller Circuit Kedi Oyuncağı

   Işıklı toplu eğlenceli kedi oyuncağı

   Büyük, 8 parçalı devre ile hız treni kurulabilir ve aydınlatma sistemi sayesinde hem gece hem de gündüz kullanılabilir. Ekstra parçalar ve... Daha Fazla Bilgi

   190 cm

   fiyatı 149,00 TL

   şimdi 99,90 TL

   2 adet ışıklı top

   fiyatı 59,90 TL

   şimdi 34,90 TL

  3. Catit Design Senses Speed Circuit Toplu Oyun Çemberi

   Avlanma içgüdülerini tetikleyen, ışıklı toplu eğlenceli kedi oyuncağı

   Yüksek hızlı takip oyunu seven kediler için mükemmel bir oyuncaktır. Daire oluşturmak için parçaları bir araya getirin veya... Daha Fazla Bilgi

   110 cm

   fiyatı 119,00 TL

   şimdi 69,90 TL

   2 adet ışıklı top

   fiyatı 59,90 TL

   şimdi 34,90 TL

  4. Catit Play-n-Scratch Kedi Oyuncağı

   Catnip içeren interaktif kedi oyuncağı

   Catit Play-n-Scratch Kedi Oyuncağı tırmalama yastığı, top, zıplayan kedi oyuncağı ve kedi nanesi içeriğiyle karşı konulmaz bir kedi oyuncağıdır.

   Kediler bir şeyler... Daha Fazla Bilgi

   36 cm

   fiyatı 99,90 TL

   şimdi 64,90 TL

  5. Catit Senses Mama ve Oyun Standı

   Yeme istasyonlu, interaktif mama kabı

   Kedinizi fiziki ve zeka olarak geliştirirken dokunma ve tat alma duyularına da hitap eder. Kediniz mamasını almak için çabalarkenfazla mama tüketimini... Daha Fazla Bilgi

   Çap:24 x Yükseklik:45 cm

   fiyatı 89,90 TL

   şimdi 69,90 TL

  6. Catit Senses Massage Centre Kedi Oyuncağı

   Kedilerin duyularını uyaran ve eğlendiren tasarım oyuncak

   Yenilikçi bir kedi oyuncağı olup kedinizin duyularını uyarır, kedi nanesiyle özel ve yoğun oyun zamanları sunar. Kedilerin perspektifinden tasarlanmıştır:... Daha Fazla Bilgi

   Çap: 24 cm, yükseklik: 8 cm

   fiyatı 109,00 TL

   şimdi 59,90 TL

  Kedi Oyuncakları


  Kediniz için eğlenceli ve oyun dolu zamanlar


  Kediciklerinizin oyuncağının olması ne gibi faydalar sağlar?


  Egzersiz: Ev kedileri uzun vakitlerini kapalı ortamlarda geçirirler, bu yüzden yapabildikleri kadar egzersiz yapmaları gerekir. Hareketsiz kedilerde kilo problemi ve buna bağlı hastalıklara çok sık rastlanır. Kediler için düzenli egzersiz yapmak ve oyuncaklarla oynamak sağlıkları açısından oldukça iyidir.

  Endişe Yönetimi: İnsanlar gibi, kediler de sıkılabilir, endişelenebilir ya da üzülebilir. Egzersiz yapmak ve oyun oynamak kedilerde de insanlarda da depresyonu ya da can sıkıntısını azaltmak için en çözümdür. Ayrıca çoğunlukla kedilerin oyun zamanlarında saldırganlıklarının azaldığı, davranışsal olarak da pozitif yönde etkilendikleri görülmüştür.

  Beyin Egzersizi: Oyuncaklarla oynamak kedilerin zekalarını ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Kediler doğuştan avcılardır ve yakalamayı severler.

  İlişki: Kedinizle birlikte oyun oynadığınız zaman aranızdaki ilişki daha güçlü olacaktır. Kediler cana yakın yaratıklardır ve oyun oynamak onlarla bağ kurma anlamında harika bir fırsattır. Kedinizle oyun oynamak hem sizi stresten ve sıkıntıdan uzaklaştıracak, hem de kedinizi mutlu edecektir.

  Rahatlama: Hareket eden kediler, hareket etmeyenlere nazaran daha iyi dinlenirler. Yeterince hareketli olmak kedinizin uyku düzenini ve yemek alışkanlıklarını düzene sokacaktır.

   

  Kedinizin hangi oyuncağı beğeneceğinden emin değil misiniz?


  Aşağıdaki ipuçları oyuncak seçmeden önce size yardımcı olabilir:

  1. Boyutu: Herhangi bir oyuncak alırken kediniz için uygun olan boy olup olmadığına emin olun.

  2. Materyali ve Dayanıklılığı: Dayanıklı materyaller daha iyidir. Kalitesini kontrol edin ve çabuk parçalanmayacak olanı satın alın.

  3. Güvenliği: Kediniz her şeyi ağzına mı atıyor? Kolay çiğnenmeyecek olanları tercih edin ya da küçük ve kolayca yok olabilecek oyuncakları almaktan kaçının. Ayrıca, riskli materyallerden üretilmiş oyuncakları seçmekten de kaçının.

  4. Yıkanabilir Olması: Oyuncağınız çamaşır makinesinde yıkanabilir mi? Yıkanabilir olması hijyenik nedenlerden dolayı oldukça önemli.

  5. Merak Uyandırıcı Etki: Kedi duyularını harekete geçiren doğal yağlar vardır. Örneğin; kedi nanesi kedi eğitmek için kullanılır. Bu bitki kedinizin algısına etki ederek dikkatini çekecektir. Kediotu kedinizin koku alma duyularını etkileyecek bir başka bitkidir. Her iki bitki de kedinizin stres atmasını sağlayacak, oyuncaklara ya da tırmalama tahtalarına dokundukça kedinizin ilgisini çekecek ve hareket etmesine neden olacaktır.

   

  Kedi Oyuncağı Çeşitleri


  Kedi oyuncağı almayı düşünüyorsunuz ama hangisini alacağınıza emin değil misiniz? zooplus’tan alabileceğiniz oyuncaklara bir göz atın deriz:

  İnteraktif Oyuncaklar: Kedinizin içgüdüsel olarak merak ettiği labirentler ve oyunlar.

  Takip (Lazer) Oyunları: Kediler bir şeyleri takip etmeye bayılırlar.

  Tüneller: Kediniz saklanmayı ya da kendini bir yerlere sokmayı seviyor mu? Öyleyse bu tünellerde saatlerini geçirmeye bayılacaktır.

  Oyuncak Fareler: Kedinizin eğlenmesi için farklı malzemelerden üretilmiş küçük ve sevimli fareler.

  Kedi Otlu Oyuncaklar: Kedi otlu oyuncaklarla kediniz büyülensin.

   

  Köpek sahipleri için de köpek oyuncaklarını öneririz.

  Yukarı Dön